Bildiğiniz gibi uçuş için bankalar değişik kartlar çıkarıyor ve kullanıcılara sunuyor. Yıllardan beri var olan ve en çok bilinen Miles&Smiles kart var ve belli 3-4 banka ile anlaşması var. Bu kartı hiç kullanmadık ancak , 1 yıla yakındır kullandığımız ve hala kullanmaya devam ettiğimiz Garantinin yeni çıkardığı diyebileceğimiz ve herkesin daha bilmediği Shop&Fly kart.
 
Bu kartta her kuruşunuz mile çevriliyor yani 1₺=1Mil . Bu slogan ve anlayışla yola çıkan Garantinin nasıl mil kazandırdığını bu millerin neye karşılık geldiğini , nasıl kullanıldığını , kampanyalarını vb. Bir çok şeyi seyahat severlere veya çok fazla uçak yolculuğu yapacaklara anlatacağım .
 
Uzun uzadıya anlatıyor ve yazıyorum çünkü alacaksanız derinlemesine bilin. Keşke bizde alırken böyle bir yazı olsaydı. Şimdi örnek olarak markete gidiyorsun 100₺ bir alışveriş yapıyorsun bu sana 100mil yani 1₺ karşılığında geri dönüyor. Örneğin bir kampanya var diyor ki Haftasonu alışverişinde 500₺ alışveriş yaparsan 5000mil hediye . Bura şöyle 500₺ alışveriş yapıyorsun sana 500mil bir veriyor + kampanya koşullarını yerine getirdin diye 5000mili de veriyor. Yani kampanya ile birlikte 5500mil oluyor. 
 
 
Bu kazanılan milleri shop&fly.com üzerinden gösterilerin uçuşlarda kullanabilirsiniz sadece buna çok dikkat edin.
 
Bu söylenmiyor yani gidip THY veya Pegasus’un sitesinden yada uygulamalarından doğrudan alamazsınız. İlk eksisi bu en büyük eksilerinden birisi diyebilirim.Çünkü burada her uçuş olmuyor , her saat olmuyor. İkinci en büyük eksisi burada gösterilen biletler doğrudan aldığınız biletlere göre 15-20₺ daha pahalı , aracı komisyonu gibi ücret alıyor yani. Üçüncü en büyük eksikliklerinden birisi kampanya çok fazla yapmıyor maalesef, yani her gün her hafta maalesef kampanyasını yenilemiyor .
Bu konuda zorlanıyorlar üretme yada sponsor bulma konusunda eksikleri mi var yoksa kampanya yapıp mil mi vermek istemiyorlar bilemiyorum . Aynı kampanyalar dönüp duruyor . Örneğin hep dolanan kampanyalardan söylersek , netflix üyeliğine 2500mil diyor yahu zaten bir defa oluyoruz işte bize sürekli bunu gösterme değiştir . Yada spotify üyeliği yahu tamam işte yaptık bitti başka şeyler göster. Yada kampanya yapıyorsa kendi acente , paravan şirketi üstünden yapıyor , diyor ki shop&fly.com üstünden 5000₺ lik ulaşım , konaklamaya vb… şeylere 5000mil mesela . Yada siteden alacağın şeylere bağlıyor yani. Bu çok kötü. Demem o ki senin aktif bir şekilde mil kazanmak için çok ama çok yetersiz kampanyaları var. Son olarak bizim en muzdarip olduğumuz ve kartı kapatmak için en büyük nedenimiz olma yolunda hızla ilerleyen taksit yapmama sorunu.
 
Diyeceksiniz taksit yapmıyor mu. Yapıyor ama çoooooook nadir . Yani çoğu yerde taksit imkanı vermiyor . Bonuş kartın 1/10 u kadar yapıyor desek yeridir. Bir çok alışverişimizi maalesef peşin çekiyoruz buda maddi anlamda bizi çok yıpratıyor. Biz çoğu sektörden alışveriş yapıyoruz aklınızda şu kalmasın ya belli yerlerden , markalardan alıyorlardır ondan öyledir , hayır giyim , yemek-içme , ulaşım , konaklama vb. Aklınıza gelip gelebilecek birçok yerden alışıveriş yapıyoruz ve durum maalesef bu. Müşteri hizmetlerine defalarca dedim , taksit imkanını artırın diye. Sonuç olarak bunu peşin alınca ödemede güçlük , asgari ödeme ve üstüne faiz işleme olduğunda aldığın  millerin hiç kıymeti kalmıyor , bırak kazancı sizi zarara sokuyor . 
Aklımıza gelenler bunlar . Shop&fly ile ilgili sormak istedikleriniz varsa mail atabilir , yazı altına yorum bırakabilir , yada bizi instagramdan takip edip(dünyamintozu) oradan iletişime geçebilirsiniz .