Marakeş tam bir Riad cenneti. Ben uçak biletlerini almadan önce çok beğendiğim bi Riad için rezervasyonumuzu yapmıştım bile.
Marakeş’e yaptığımız seyahatimizde konakladığımız oteller ve konaklayamadığımız ama çok beğendiğim yerleri size fikir vermesi açısından aşağıda paylaşıyor olacağım 🙂

Riad & Spa Sindibad

Bizim ilk gece konakladığımız, ve diğerlerine nazaran daha uygun fiyatlı bi Riad. Konumu Jardin Majorelle’ye yakındı. Gecelik 65 Euro ödedik ve kahvaltı dahildi. Biz beğendik.

Riad Be Marrakech

Eveeet bu tatilin asıl sebebi, ilk ayrılan otel bu oluyor. Zaten yerli yabancı bi çok instagram sayfasında eminim denk gelmişsinizdir.Dekorasyonu mükemmel. İlgi alaka da aynı şekilde kusursuz. Tek sorun burada yer bulabilmek. Nerdeyse bir yıl önceden boş yer kalmamış oluyor. Burada konaklamak istiyorsanız erken davranmanız gerek.

Riad & Spa Anahita

Bizim son konakladığımız riad buraydı. Yeni yapılmış ve popülerleşeceğine eminiz.Suite odada konakladık ve odada inanılmaz güzel bir küvet bulunuyor.Buraya keyif yapıp dinlenmeye geldik yahuu ! Daha ne isteyebiliriz ki ?

Riad Yasmine

Yine İnstagram’da popüler riadlardan birisi daha. Yer bulmak yine problem olabilir ama iç dekorasyonu gerçekten çok güzel.

La Sultana

Marakeş’in en iyilerinden. Her köşesi harika dizayn edilmiş. Fiyatı biraz yüksek. Mükemmel havuzu ve çatı terası keyif yapmak için birebir. Spa , öğle yemeği ya da akşam yemeği için dışarıdan müşteri kabul ediliyor.

Almaha Marrakech & Spa

Dekorasyon dekorasyon diye diye bir hal olduk da demeyip taşa mı dönelim ? Çok güzelsin çok. Keşke bizim ülkemizde de bu tarz Riad oteller yapılsa biraz. Tam bir görsel doyum yaşatıyor insana. AMa yine yüksek fiyatlı Riadlar kategorisinden giriş yapıyor.

Ksar Kasbah & Spa

Orta fiyatlı ve yine mükemmel havuzu ve avrulusu olan Riadlardan biri.Türk düşmanlıkları olabilir belki. Bizim burası için yaptığımız rezervasyonumuzu kart geçersiz diye iptal etti. AMa kart geçerliydi aynı bilgilerle başka oteller ödeme çekmişti. yine de belki hata vardır diyerek 3 farklı kartla rezervasyon yaptık üçünü de arka arkaya iptal etti. Bu yüzden tavsiye etmeli miyim bilmiyorum ama görsellik olarak beğeneceğinize eminim.

BONUSS ;

Agafay Çöl Deneyimi İçin Kamp Önerileri ;

Scarabeo Camp

Merzouga Çölüne gitmeye vakti olmayanlar için Marakeş’e 30-40 dk uzaklıkta bulunan Agafay çölü, tam olarak ince kumullardan oluşan Sahra tadını vermese de yakın olması sebebiyle tercih edilen güzel deneyimlerden biri.
En meşhur kamp bu olduğu için yine yer bulmak sorun olabiliyor.
Agafay Luxury Desert Camp

Bizim konakladığımız, çok da memnun kaldığımız kamp. Çadırların içindeki küvet hem keyif yapmak hem serinlemek için mükemmel. Diğer kamplardan farklı olarak burada bir de yüzme havuzu bulunuyor.Bütün kampların fiyatları Marakeş’de konaklamaya göre neredeyse 2 kat daha pahalı. Bir de ulaşım ve yemek masafları eklenirse hayli maliyetli oluyor.

İnara Camp

Aynı konsept. Yine güzel kamplardan biri daha. Bu üçünden hangisinde yer bulursanız fark etmeyecektir. Hepsinde keyifli zaman geçireceğinize eminiz. Çöl konaklamaları için 1 gece yeterli olacaktır diye düşünüyoruz.

Vee özel günleriniz, belki bi nikah töreni , belki kalabalık bir arkadaş grubuyla konaklamak için mükemmel tercih;
Dar El Sadaka

Tek tek oda kiralayamıyorsunuz. Burayı komple kiralamanız gerekiyor. Minimum 3 gece konaklama kabul ediyorlar 7 yatak odası bulunuyor. Gecelik 3.400 Euro’dan başlıyor fiyatlar.
Buraya Yemek yemek ya da gezmek için dışarıdan maalesef ziyaretçi kabul edilmiyor. En gitmek istediğimiz ama gidemediğimiz yer oldu diyebiliriz. Farklı bi düğün töreni arayanlar Türkiye’de yaptığı düğün masrafına burada özel kişilerle hoş bi planlama yapabilirler.