Bu masal diyarı bölgeye gelmeye karar verdiyseniz aklınıza nerde konaklasak daha iyi olur sorusu gelecektir.
Size bunun için her bütçeye uygun otel önerilerinde bulunacağız.Bölge o kadar turistik ki butik oteller, pansiyonlar, kamplar ne ararsanız bulmak mümkün.
Konaklamak için en ideal bölgeler Ürgüp, Göreme, Avanos ve Uçhisar.
Bize sorarsanız yüz kere bile gitsek Göreme ya da Uçhisar’ı tercih ederiz.
Şimdi başlayalım otel önerilerine ;

Mithra Cave Suites

Tabi ki burayla başlamalıydım bu yazıya. Bizim her gittiğimizde konakladığımız otel oluyor kendileri. Çok seviyoruz burayı.Göremede bulunan otelin tabi yabancı turist yoğunluğuyla gecelik konaklama fiyatları hayli yükselmiş. Yüksek fiyatlı otel kategorisinde diyebiliriz.Odalar otelin adından da anlaşılacağı üzere mağara içerisinde. Biraz bunaltıcı gelebilir bu tarz yerlerde kalmayı sevmeyenlere. Sadece küçük bir pencere bulunuyor odalarda.

Sultan Cave Suites

Burası da hemen Mithra’nın yanında bulunuyor. İnstagram’da yabancı turistlerin bol bol fotoğraflarını gördüğünüz otellerden birisi. Fiyat yabancı turistin ilgi göstermesiyle yükseliyor buralarda.Konaklamak için tercih edilebilecek çok güzel otellerden biri. Sabah balonların manzarası efsane oluyor.

Kelebek Special Cave Hotel

Burası da yukarıda diğer bahsettiğim otellerin hemen yanında. Bence bu üç otel bütçeniz el veriyorsa Kapadokya seyahati için öncelikli tercihiniz olması gereken yerlerden biri. Konum olarak çok iyi. Bu otelin bir de açık havuzu bulunuyor böyle bir beklentiniz varsa tercih edebilirsiniz.

Argos in Cappadocia

Uçhisar’da bulunan bu otel bölgenin en lükslerinden birisi. Binlerce yıllık bir manastıra yapılmış burası.Yer altı tünelleriyle birbirine bağlı yapılardan oluşuyor. Bazı odaların içinde havuz da bulunuyor. Fiyatı önemli değil diyorsanız burada konaklamak mükemmel olacaktır.

Museum Hotel

Burası da bölgenin en yüksek fiyatlı otellerinden birisi. İnanılmaz bir vadi manzarası ve bu vadiye bakan bir havuzu var. Muhtemelen bu otelin fotoğraflarını daha önce görmüşsünüzdür. Uçhisar’da bulunuyor. Bizim en sevdiklerimizden.

Kayakapı Premium Caves

Bu otel bölgenin ilk butik oteli. Göreme açık hava müzesi yakınlarında bulunuyor. Fiyatı en en yüksek otellerden biri olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Local Cave House

Yine yabancı turistlerin gözdesi, açık havuzu bulunan güzel otellerden birisi. Fiyatları aşırı yüksek değil. Orta seviyede diyebiliriz.

Göreme İnn Hotel

Bölgedeki 5 yıldızlı otellerden birisi. 12 yaş altı çocuk kabul edilmiyor. Yukarıda anlatığımız tüm otellerden daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

Turkish Cave House

Diğerlerine nazaran daha uygun fiyatlı. Ki bana göre hala uygun fiyalı değil ama bu bölge için durum böyle.Ortahisar kalesi manzaralı bir otel.

Agarta Cave Hotel
Bu otelde diğerlerine kıyasla daha uygun. Çavuşin’de bulunuyor. Balonları izleyebileceğiniz hoş bir terası var. Bisiklet kiralama olanağı da bulunuyor.

Taşkonak Hotel
Yine uygun fiyatlı diyebileceğimiz bu otel Göreme’de bulunuyor.

Yeme-İçme Önerileri

Bizim eeenn sevdiğimiz
Pumpkin Restaurant & Art Gallery

Göreme’de bulunan küçük ve samimi bi işletme. Fix menüleri var. Gitmeden önce mutlaka rezervasyon yapmanızı öneririz. Dünyanın en tatlı insanları olabilirler. Çok sıcakkanlı,ilgili ve güler yüzlüler.Yemekten kalkarken küçük bir sürprizler karşılaşmanız çok muhtemel. 🙂

Seten Restaurant

Sultan Caves otelin restoranı burası. Çok şık ve turist akınına uğruyor. Çalışanlar çok ilgili. Özel gün ve kutlamalarınız için tercih edebilirsiniz.

LiL’a Restaurant

Museum Otelin Restoranı burası da. Menü oldukça çeşitli ve fiyatları da yüksek.Yine özel günler için tercih edilebilecek yerlerden biri.

Uranos Sarıkaya Restaurant

Burası yemekleden çok eğlencesi için tercih edilebilecek bir yer. Sadece öğle ve akşam yemeği veriliyor.Öğlen yemeği sırasında herhangi bir gösteri yok fakat akşam yemeğinde gösteriler ve eğlence bulunuyor. Gitmeden rezervasyon yapmanızı öneririz.