Adsense kullanıcaları son bir aydır oluşan reklamların kaybolması,arasıra görünür olması gelirlerinin düşmesi gibi durumlardan müzdarip olmuş durumda.Adsense gelirleriniz tehlike altında diyerek uyarı eşliğinde başlattığı uygulama birçok kişiyi olumsuz etkilemeye devam ediyor.Yeni uygulama ile Google hem kendisini hemde reklam verenlerini koruma altına almak için bir logaritma oluşturdu.Organik yani yönlendirmesiz kullanıcıları artık göz önünde bulunduracak ve sosyal medyadan gelen yönlendirmeleri geçersiz trafik olarak sayacak.Buda sosyal medyadan yönlendirililenlerin gelirlerini ciddi manada etkiler oldu.
Google Analytics ile trafiğinizi kontrol edebilirsiniz.Organik hitlerin 1.sırada olmasına özen gösterin. Bunun için çeşitli çalışmalar yapabilir yeni makaleler yayınlayabilir taglarınızı ona göre düzenleyip arama motoruna en üst sevilerde düşmeye özen gösterin.

Ads.txt dosyaları ile oynamak,siteyi kapatıp tekrar aktive etmek,domain düzenlemesi yapmak,reklamları otomatik yada manuel olarak düzenlemek,reklam boyutları ile oynamak veya başka çalışmalara girmek sorunun çözümü olamadı kimsede.Fikirlerinizi,tecrübelerinizi, önerilerinizi,sorunlarınızı bizlere iletirseniz seviniriz.

Google AdSense reklam birimlerinizde yapılacak iyileştirmeler;
Kullanıcıların reklamlara gösterdiği ilgiyi artırmanın en iyi yollarını ve reklamlarımızın nasıl performans gösterdiğini anlamak için ciddi yatırımlar yapıyoruz. Sonuç olarak biçimlerimiz sürekli güncelleniyor ve iyileştiriliyor. Sitelerinizde bu yeni reklam türlerinin gösterildiğini fark etmiş olabilirsiniz
Reklamcılık ürünlerimizin modernleştirilmesi için sürekli yatırım yapmaya kararlıyız. Sonuç olarak daha önce kullandığınız veya yapılandırdığınız kimi AdSense özelliklerinde bazı önemli değişiklikler yapıyoruz. Reklamlar sekmeniz önümüzdeki haftalarda aşağıdaki değişiklikleri yansıtacak şekilde güncellenecek:
—- Reklam boyutları —
Reklam birimlerinin oluşturulmasını ve yönetilmesini kolaylaştırdık. Tüm reklam birimleri daha fazla performans ve esneklik sağlamak için, mobil cihazlarda ve masaüstünde farklı ekran boyutlarına uyum sağlamak üzere varsayılan olarak Duyarlı biçimde oluşturulacak. Daha fazla özelleştirmeye ihtiyacınız varsa özel boyutlu reklam birimleri oluşturmaya devam edebileceksiniz.
—Reklam türleri—
Kullanıcı deneyimini daha da iyileştirmek ve pazarda sahip olduğumuz reklam havuzunu tam olarak yansıtmak için daha zengin reklam biçimlerine geçiş yaparak, yalnızca metin içeren veya yalnızca görüntülü reklam birimlerini kullanımdan kaldırıyoruz. Sonuç olarak, hesabınızdaki “Yalnızca metin reklamlar” ve “Yalnızca görüntülü reklamlar” reklam birimleri artık “Görüntülü reklamlar” olarak adlandırılıyor ve 2019’un başından itibaren tüm reklam türlerini yayınlayacak şekilde güncellenecek.
——Metin reklam stilleri——
“Metin ve görüntülü reklamlar” reklam birimleri için metin reklam stillerini kullanımdan kaldırıyoruz. Artık yeni reklam birimleriniz için reklam stilleri oluşturamayacaksınız. Yeni reklam birimleriniz Google tarafından optimize edilmiş metin reklam stiline sahip olacak. Bu özellik kullanımdan kaldırılırken, mevcut reklam stilleriniz de önümüzdeki aylarda Google tarafından optimize edilecek. Özelleştirme ve iyileştirilmiş kullanıcı deneyimi için sitenizde yerel reklamları kullanabilirsiniz.
“Hiç reklam yoksa” seçeneği basitleştiriliyor
Reklam ağımızın kalitesini ve güvenliğini artırmak, aynı zamanda AdSense ağına giren kötü amaçlı reklamların sayısını azaltmak için sürekli çalışıyoruz. Sonuç olarak “Hiç reklam yoksa” seçeneğini kaldırıyoruz. Bu seçenek yerine varsayılan olarak reklam alanı daraltılacak veya boş bir alan gösterilecek. Geçerli ayarınız bir renk veya başka bir URL ise bu ayar yakın zamanda güncellenecek ve yayınlanması durdurulacak.
—-Denemeler—-
Yukarıdaki değişikliklerin sonucu olarak eski reklam birimi ayar denemelerini de kaldırıyoruz. Tüm etkin reklam birimi denemeleri önümüzdeki haftalarda durdurulacak. Buna bağlı olarak Raporlar sekmesindeki deneme raporu da kaldırılıyor. Kaldırılmayan deneme türleri için toplu metriklere, deneme bilgileri sayfasından ulaşmaya devam edebilirsiniz.
—-Eşzamanlı kod—-
AdSense hesabınızda reklam kodu türünüzü eşzamanlı olarak değiştirme seçeneği artık kullanılamayacak. Eşzamanlı reklam koduna ihtiyacınız varsa bu kılavuzu kullanarak reklam kodunuzu manuel olarak güncelleyebilirsiniz.
Bize düşüncelerinizi iletmek için Reklam birimleri sayfasını ziyaret edin ve ana gezinme çubuğundaki Geri bildirim düğmesini tıklayın. Görüşlerinizi almak için sabırsızlanıyoruz
Oluşan bu durum insaları bir çok arayışa itti söylediklerimizin dışında birde seo çalışmadı adı altında bir oluşum var ve insanlar ciddi para kayıpları yaşadığı için her tür yolu deniyor maalesef.
“SEO” (Search Engine Optimization), kısaltmasıdır. Arama motorları SEO işlemleri ile web sitelerini daha kolay bir şekilde taraması için yapılan teknik kriter düzenlemelerdir. (Search Engine Optimization) Türkçe de Arama motoru optimizasyonu demektir.
Buda şuan ki duruma merhem olmuyor şuana kadar hatta ve hatta üzülerek görüyoruz ki bu kuruluşlar bu durumu çok güzel değerlendirdi ve onlar için süper bir PR çalışması oldu